Sign in to follow this  
Wodecki

Pierwszy raz z Lineage - pare pytań

Recommended Posts

Siema!

Tak jak w tytule - pierwszy raz mam do czynienia z tą produkcją, szukając jakiegoś MMO znalazłem Lineage II. 

Ogólnie nie przepadam na globalnymi serwerami to postanowiłem poszukać jakiegoś privka i oto jestem!

Teraz moje pytania:

Czy nie grając nigdy w L2 dam rade zapoznać się z mechaniką, zasadami tej gry etc. grając na privie? Chciałbym po prostu progressować powolutku. Czy coś mnie ominie, a może ten serwer jest tylko dla ogarniających?

Czy są tu instancje\dungeony? Jeśli tak czy są jakieś ciekawe klasy supportujące? PVP nie jestem zainteresowany.

Jaki jest maksymalny LVL do zdobycia i w jaki czas go wbiję nie śpiesząc się? 

Co jest do roboty na end game? 

Jest tu jakiś premium? P2W czy jak sprawa wygląda? Da rade pograć bez wydawania grosika?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi:)

Share this post


Link to post

gra jest ogólnie prosta, wręcz bardzo prosta, nie ma żadnych instancji ani nic podobnego.

max lvl teraz to 76, ale w następnym patchu wejdzie nieograniczony lvl (tylko teoretycznie, ponieważ moby 9 lvl niższe od Ciebie nie dają expa więc max lvl = max lvl mobów +9)

gra jest zorientowana głównie na PVP (open world pvp - możesz zaatakować każdego gdzie chcesz i kiedy chcesz poza safe zone które są w miastach) , w end game którego raczej nie osiągniesz wczesniej niż za 6-12 miesięcy głównym zajęciem są oblężenia zamków i global PVP.

jest premium, pozwala Ci grać na więcej niż jednej postaci jednoczesnie (np DD + buffer) + mozna kupować przedmioty od graczy za $$ za pomocą aukcji. Bez problemu pograsz bez dotowania, aczkolwiek ułatwia to początek gry

 

trafiłeś akurat na najtrudniejszą kronike L2, Classic jest hardcorowa wersją normalnego L2, polecam granie tutaj bo serwer jest naprawde zajebiaszczy, ale poziom trudności może Cie szybko zniechęcic

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Dzięki za odpowiedź!

Na pewno spróbuję pograć zobaczymy co z tego wyjdzie :) 

 


W razie czego w grze jak dobijesz 20 poziom możesz pisać prywatne wiadomości wpisujac "nick tekst, pisz na DemocracyIsComin jak już będziesz mógł, chętnie odpowiem na pytania. Ewentualnie wyślij mail w grze, po prawej na dole opcje->mailbox

Pzdr,

Share this post


Link to post

Siema!

Tak jak w tytule - pierwszy raz mam do czynienia z tą produkcją, szukając jakiegoś MMO znalazłem Lineage II. 

Ogólnie nie przepadam na globalnymi serwerami to postanowiłem poszukać jakiegoś privka i oto jestem!

Teraz moje pytania:

Czy nie grając nigdy w L2 dam rade zapoznać się z mechaniką, zasadami tej gry etc. grając na privie? Chciałbym po prostu progressować powolutku. Czy coś mnie ominie, a może ten serwer jest tylko dla ogarniających?

Czy są tu instancje\dungeony? Jeśli tak czy są jakieś ciekawe klasy supportujące? PVP nie jestem zainteresowany.

Jaki jest maksymalny LVL do zdobycia i w jaki czas go wbiję nie śpiesząc się? 

Co jest do roboty na end game? 

Jest tu jakiś premium? P2W czy jak sprawa wygląda? Da rade pograć bez wydawania grosika?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi:)

​1. Gra ma ponad 10 lat i jest naprawde duzo tematow do ogarniecia. grajac spokojnie "progresujac powolutku" na pewno bedziesz mial ogromna frajde z tej gry co dzien odkrywajac nowe rzeczy. Pamietam jak zaczynalem gre w l2 to najbardziej ekscytowalo mnie wlasnie odkrywanie mechaniki gry, skili na roznych klasach postaci, nowych miejscowek itp. Z założenia CLASSIC jest przeznaczony dla starych gracy ktorzy maja sentyment do starego dobrego l2 i z pewnoscia na poczatku beda mieli duza przewage nad toba w pvp ze wzgledu na duza wiedze. Ale jak najbardziej polecam ta gre a szczegolnie ten server. Exp idzie powoli i zanim wbijesz wyzszy lvl to bedziesz mial duzo czasu na ogarniecie.

2. Instancji/dungeonow nie ma. to byla czesc gry ktorej nie lubili oldschoolowi gracze, a dla nich powstała ta kronika. Moim zdaniem to czyni gre duzo bardziej interesujaca i daje duzo mozliwosci interakcji z innymi graczami i okazji do pvp. Jesli nie lubisz pvp, to moze byc dla ciebie problem. Co chodzi o klasy supportujace to bardzo dobrze trafiles. Wybor jest ogromny. Masz do wyboru klasy leczące(bishop, elven elder, shilien elder a nawer prophet). Masz magicznych buferow ( warcryer prophet shilien elder overlord) i fizyczne klasy supportujace (blade dancer i sword singer). Z reguly kazde party potrzebuje 2 healerow 1-2 buffera i zawsze blade dancer + swordsinger. Ktorakolwiek klase bys wybral z pewnoscia nie bedziesz mial problemu ze znalezieniem party bo na serverze jest duzy deficyt supportow. Nowemu graczowi polecam bladedancera albo swordsingera, ewentualnie warcryer.

3. max lvl to 75. Classic nie bazuje na ENDGAME. Tu nie ma endgame, gra jest tak zrobiona zeby ludzie nie osiagali max lvla. Zanim wyexpia 75 to wchodzi nowy update z jeszcze wyzszym max lvlem. Dzieki temu cala rywalizacja i pvp sa czescia gry od pierwszych lvli a nie dopiero na endgame po paru miesiacach gry. Ja gram tu 5 miesiecy i mam 66 lvl, do 75 naprawde mi daleko. Jest kilka osob z lvlami 74-76 ale graja tu rok i bardzo duzo expia. Max lvla nie wbijesz tu nigdy nie spieszac sie ;) nie o to tu chodzi zeby wbic max lvl.

4. Na endgame jest sporo do roboty ale ciezko wytlumaczyc nowemu graczowi bo itak nie zrozumiesz nie grajac w ta gre. Poza tym tu nie ma endgame nie liczas paru NOLiFE party na serverze

5. kupujac premium mozesz zalogowac jednoczesnie wiecej niz 1 klient. Duzo ludzi kupuje premium zeby moc expic solo. Bez bufow praktycznie nie da sie expic i ludzie loguja sobie drugie konto z buferem. Jak masz zamiar grac supportem to raczej ciebie ten problem nie dotyczy i teraz widzisz dlaczego jets latwo znalezc party supportem. Poza tym innych profitow nie ma. Nie ma p2w dlatego gra cieszy sie duza popularnoscia. Oczywiscie jak sie postarasz to kupisz gdzies na allegro itemy czy wyexpiona postac ale nie ma to zbyt duzego wplywu na gre. ta gra ( szczegolnie ten server!) jest idealna jak nie masz zamiaru tracic kasy. Sprowadz tu jakis kolegow, napewno bedziecie miec wiecej frajdy grajac razem. Do lvla 40 bedziesz musial raczej expic solo bo wiekszosc ludzi na serverze ma 45-75 lvle

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ale nawet tu widze bledy koledzy. Max lvl juz terez nie ma. Ani 75 ani 76.  Mozesz do 78 expic. Bo tak jak admini zrobili to zanim moby daja expa mozesz levelowac i capa nie ma. A jak autor pytal ile mu zajmie expiac spokojnie do max lvl to powiem wiecznosc. Bo szybciej beda updaty niz kolega wyexpi. Nolify 76 maja za rok expienia. End gamu nie ma, zamki, epiki, itemy na +6 +10 to dluga droga. Czegos jak pay2win nie ma.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this