D3vilo

Laptop pod L2 ;)

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Od jakiegos juz czasu szukam nowego sprzetu do grania.

Skupilem sie na laptopie z powodu braku miejsca pod desktop i przez ciagle podroze.

Chcialem wybrac cos rozsadnego, taniego itp, ale im glebiej w las...

Skonczylo sie na wstepnym wyborze Asus'a z serii ROG G751JY, czyli najmocniejszego ROG'a poprzedniej generacji 751:

http://www.komputronik.pl/product/284022/Elektronika/Laptopy_Tablety/ASUS_G751JY_T7370H_240GB_SSD_1TB_HDD.html

I teraz moje pytanie ;)

Latka leca (rocznik 80 Oo) i nowe gry jakos wogole mnie nie kreca.

Zdaza mi sie odpalic Civ 5, CoD'a, BF'a, ale sentyment ciagne do L2 :)

Warto inwestowac 7,5 klocka w taki sprzet jezeli i tak nie wykorzystam raczej jego mocy?

Co myslicie :> ??

Pozdrawiam ;)

Share this post


Link to post

Pod samego l2 szkoda pieniędzy chyba, że ma się ich nad stan i chce się pochwalić sprzętem. Jeżeli nie będzie wykorzystywany do innych gier kup coś o wiele tańszego. Bo za dwa lata ten sprzęt będzie już taki sobie a nawet procesor się nie spoci.

Share this post


Link to post

Chwalic sie nie mam przed kim, nie chodzi o to.

Do tej pory gram na starym Acerze Aspire 18,4".

Lapek niestety dusi sie juz nawet na L2 i trzeba go zastapic.

W tej chwili cos "mobilnego" z 18,4" to MSI Tytan za ponad 10k ;) wiec odpada.

Jak zaczalem wybierac z lapkow 17,3" to cena po prostu sobie rosla ;)

A to doszedl dysk SSD, a to wyswietlacz z G-Sync'iem, itd.

Laptop z pierwszego posta spelnia moje wymagania (marzenia ;)) ale tak jak piszesz moge nie wykorzystac jego mocy.

Z drugiej strony G751JY to wybor na kilka dobrych lat i nie wiem czy warto szukac czego opartego na GTX970 zeby zaoszczedzic 1-2k :/

Share this post


Link to post

Cześć,

nie znam się na konkretnym sprzęcie komputerowym, ale miałem jakiś czas temu podobny problem. Też chciałem wyrzucić grubas kasę na lapka, ale po kilku podejściach zadałem sobie pytanie, czy ten laptop jest mi na prawdę potrzebny? I wiesz co doszedłem do wniosku, że nie. Mam 8 letniego laptopa, fakt dbam o niego, zrobiłem mu wszystko na maks ile fabryka dała (ram, grafika).

Jeżeli odpowiedź na Twoje pytanie dalej jest pozytywna no to dobrze. Jednak moim zdaniem nie ma co wywalać grubej kasy na lapka. Co ja bym zrobił to rozeznał się w takim lapku (płycie głównej) na której możesz coś bardzo szybko zmienić (np dołożyć ram, wymienic grafike). Ram jest potrzebny im więcej tym lepiej, do tego musisz mieć dedykowaną grafike w lapku nie żadne wbudowane łajno, bo na tym możesz niektórych gier w ogóle nie odpalić. Do tego dochodzi dysk SSD lub SATA + SSD. Bardzo ważny jest tez system operacyjny. Nie polecam Tobie lapków z nowym systemem (Win8/10/50 etc), lepiej ogarnąć coś sprawdzonego np Win7, tak ażeby uniknąć wielu konfliktów podczas odpalania gierek. Także komp bez systemu licencje zawsze "można" ogarnąć. Co do konkretnych osiągów to patrzyłbym pod gry w które gram i co wydawca gry podaje jako rekomendowany sprzet (sprzet na ktorym zazwyczaj testowana jest gra).

Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakupie. Daj znać co wybierzesz.

Share this post


Link to post

Ogolnie az tak drogiego laptopa chyba bym sam nie polecal bo jednak osiagi do ceny laptopa szybko bardzo sie zmieniaja i nie jest to tak efektywne jak w PC a wymiana czesci na laptopie jest dosyc ograniczona, a w rozsadnej cenie 3000-4000zl mozna dostac np. http://allegro.pl/lenovo-y50-70-i7-4720hq-gtx960-4gb-sshd-1tb-16gb-i5994157196.html Lenovo Y50-70 z GTX960 4GB, I7, 8GB ramu i dyskiem SSD na system nie wiele ale mila cena do dobrych osiagow. A samo L2 to nawet i tablet uciagnie z jakims windowsem, sam mam takiego na dualboxa :P

A co do systemu to bardzo sie zgadzam z poprzednikiem w7 niezawodny, w10 po aktualizacjach jest juz tez calkiem ok. lecz w8/8.1 unikac jak ognia :P Ile wlosow wyrwalem nad tym systemem w polaczeniu z laptopem Della to istna przesada.

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...