Sign in to follow this  
bolek001

Klasyczne pytanie.

Recommended Posts

Witam, jak kazdy sie pewnie domysla, pytanie brzmi: czy wogole warto zaczynac tutaj zabawe z L2?

Jezeli bylby ktos na tyle mily i wyrozumialy i bylby w stanie po krotce opisac jak wyglada sytuacja z owym serwerem, bylbym bardzo wdzieczny.

Chodzi mi glownie o to czy gra tutaj wogole ludzi, jak wyglada sytuacja z botami, no i oczywiscie jak wielka jest grupa polska.

 

Z gory wielkie dzieki.

Share this post


Link to post

Jeśli szukasz klasycznego L2, bez żadnych gównianych dodatków z lat ostatnich to tak, zdecydowanie warto zaczynać tutaj grę. Serwer jest prywatny, z gm shopem więc to może być traktowane jako minus, plus jest taki, że jest darmowy i gra calkiem sporo ludzi. Sytuacja z botami wygląda tak, że starają się je ograniczyć przynajmniej. Wprowadzili system antyboterski, coś tam banują, ale od czasu do czasu łapią kolejnego delikwenta z botami. Jak wielka jest grupa Polaków na serwerze? Nie mam zielonego pojęcia. Gra tu przynajmniej 2-3 polskie klany (lub o tylu tylko wiem). 

Share this post


Link to post

Siema

Ja ze swojej strony tez chetnie polece ten server.

Jezeli tesknisz za dobrym starym L2 to dobrze trafiles ;)

Na poczatku zastanow sie tylko czy grac tu czy na ofi.

Ten server jest x3, ofi jest x1 wiec zalezy jak bardzo hardcorowo chcesz grac.

Co do Talking Island to server jest mlodziutki wiec GM'owie staja na glowie zeby wszystko trzymac w ryzach.

Dali rade zwalczyc poczatkowa fale botow (teraz powoli zabezpieczenia znow sa lamane), fixuja wszystkie bugi (raz szybciej raz wolniej ;)), organizuja jakies eventy.

Mapa jest dosyc okrojona, bo nie ma nawet Aden ;) wiec kazda ciekawa miejscowka jest wypelniona po brzegi.

Jezeli sie zdecydujesz to dla poczatkujacych przygotowano jakies newbie bonusy: weapony na 7 dni, shoty do 15lvlu itp.

Ogolnie ja polecam ;)

 

Share this post


Link to post

Ogolnie sciagnalem, zalozylem konto, co prawda narazie tylko pobiegalem popatrzec jak to wyglada, ale najprawdopodobniej zagoszcze tutaj na dluzej. 

Polecacie jakies szczegolne postacie, osobiscie zawsze mam straszniy problem co wybrac, a lubie grac tak naprawde wszystkim.

Poszukiwalbym tez jakiegos nie za duzego polskiego klanu. takze jakby ktos potrzebowal czy ol'a, bd, tanka czy czegokolwiek to chetnie podejme sie wyzwania.

Share this post


Link to post

Poszukiwalbym tez jakiegos nie za duzego polskiego klanu. takze jakby ktos potrzebowal czy ol'a, bd, tanka czy czegokolwiek to chetnie podejme sie wyzwania.

​Zarowno OL jak BD bedzie rozchwytywany przez klany wiec sie nie martw ;)

Graj tym co sprawia radoche, jakos to bedzie trzeba przeciez levelowac ;)

Do zobaczenia ;)

Share this post


Link to post

Moje CP weźmie BD na miejscu i na wynos. Jeśli masz więcej niż 13 lat i jako tako ogarniasz grę odezwij się ingame do: Korred, Inhel, sulasek bądź Immo. Gramy codziennie wieczorami.

Share this post


Link to post

Ogolnie moj wybor padl na OL'a (w przyszlosci). Z tego co zobaczylem do tej pory, szykuje sie dluzsza przygoda (znowu). Jezeli ktos poszukuje "przyszlego" OL'a to prosilbym o pm Borkul.

Share this post


Link to post

Pobieram klienta... Warto grać? Jaki online? Próbuję się doszukać info o GM Shopie, tzn. co można kupić itp. ale nigdzie nie mogę tego znaleźć. Średnio chce mi się grać na serwerze p2w, ale jakieś bzdetne czapeczki czy inne gówna sam chętnie kupię. Mam też pytanie jak sprawa się ma z zabezpieczeniami przed botami i innymi tego typu gównami? Działają? 

Share this post


Link to post

Jaki online? Nie wiem, ale w niedzielę na DV nie można było znaleźć wolnego moba. Party na każdym spocie. W GM shopie, kupić można nie tylko czapeczki, ale premium konto (latanie na boxie), offlineshopy, death deal certificate. Jak na każdym privie, nie każdemu to odpowiada, ale admini lubią trzepać kasę jak wszędzie. Zabezpieczenia przed botami? Patrz post numer 1 i moją odpowiedź pod spodem. 

Share this post


Link to post

Szkoda, że nie ma jakichś zbiorczych pogawędek. Gra się zabawnie. Pierwszy raz w życiu grając spoilem na 19lv jestem bez siana i bez matsów. Nie wspomnę nawet o eq, bo nie stać mnie nawet na top ng :) Przynajmniej w tym pseudo C1 nie trzeba latać za Master Toma jak jebnięty. Zazwyczaj na 25lv nie mialem już co z sianem robić i zaczynałem skupować sety b grade ... No ciekawe czy tutaj chociaż dam radę uzbierać na jakiegoś d grade. 

W ogóle mam wrażenie że drop adeny jest jakiś skopany.... Po 20-50a z mobów na 21lv? Oo 

Brakuje mi jeszcze tylko 'drop&spoil patch', może ktoś ma jakiś poprawnie działający? Próbowałem zrobić sam tak jak poziomy mobów ale coś nie pyka. 


To może na forum znajdę jakiś klan +18 z ts'em? 

Aha da się coś zrobić z okienkiem ekwipunku? Jest strasznie duże a gram na tablecie i przy ekranie 10" zasłania mi prawie pół ekranu. Grając spoilem lubię na bieżąco przeliczać ile mam matsów. 



Hahahahhahaa ludzie na rynku w Gludin sprzedają sety ng. Hahahahahaha padłem :)


O kurwa, co się w Gludio odjebało?! Boże zaczyna mi się to podobać coraz bardziej. Ej matsy wszędzie chodzą w takich śmiesznych cenach? 500a za animal bone? To po ile jest cpb? 



----
Zawiodłem się, po 20 lv spotyka się bota, na bocie. Boty na expie, boty sprzedajace adene. Giran prawie puste a wszyscy handlują przedmiotami za euro. Bez sensu. Żaden casual nie ma tutaj czego szukać. 

Aha i takie moje ostatnie spostrzeżenie. Gra spoilem nie ma najmniejszego sensu. Z dropa leci więcej jak ze spoilowania. Z dropa niemal zawsze wypada jakiś mats, za spoila co 5-6 mob dropi matsy. Byle sps ubije więcej matsów od spoila na jednym buffie - fuck logic. 

Share this post


Link to post

Widać nie potrafisz się odnaleźć. Spoil jest bardzo opłacalny ale trzeba wiedzieć gdzie. Osobiście na brak hajsu spoilem nie narzekam co innego np. taki destro ma problem, za co kupić ss'y. To jest serwer na którym broń top d się farmi bądź farmi na nią. Co to za przyjemność na 25lv mieć tyle hajsu że starcza na B grade? Zdecydowanie wolę się pomęczyć i na 30 odłożyć na top d.

Botów wcale dużo nie ma. To że ludzie farmią po kilka godzin jak boty nie znaczy, że nimi są. A ci sprzedający adenę są dla takich leszczy co płaczą, że ciężko i nie ma hajsu.

 

Witaj na serwerze gdzie posiadanie seta top ng nie jest kwestią godziny gry (choć nie oszukujmy się, że trzeba być kretynem żeby narzekać na sprzedawanie setów nograde w pierwszym mieście...).

I chyba gramy na innym serwerze, bo w giran jest sporo sklepów, w dion jeszcze więcej, a euro to chyba u ruskich wymienisz za itemy, bo tutaj normalna waluta to adena. Nie jest to serwer dla casuali ze względu na rate x3, a nie jakieś twoje widzimisię, które są wyssane z palca.

PS. To rynek kształtuje cenę matsów. Potrzebujesz - płacisz, masz - tobie płacą. Jest duże zapotrzebowanie - cena w górę, małe - cena w dół. Od kiedy ludzie zaczęli wbijać 40+ zapotrzebowanie poszybłowało srogo w górę. CBP kosztuje tyle co jego zrobienie. Jakaś nieścisłość?

 

Podsumowując - jeśli spoilem na 20lvlu nie masz matsów to jesteś pizdą.

Share this post


Link to post

Widać nie potrafisz się odnaleźć. Spoil jest bardzo opłacalny ale trzeba wiedzieć gdzie.

 Jak już pisałem, cokolwiek ze spoila wypada średnio z co 5go moba. Niedoszłym sps'em na 20 lv w 20 min robię wiecej matsów niż spoilem. Łatwiej wyrwać 'full dropa' niż nazbierać 200-300 animal bone - wartość w adenie będzie podobna.

Botów wcale dużo nie ma. To że ludzie farmią po kilka godzin jak boty nie znaczy, że nimi są. A ci sprzedający adenę są dla takich leszczy co płaczą, że ciężko i nie ma hajsu.

​Nawet tego nie skomentuje :) Na serwerze działa każdy dostępny i aktualizowany bot. Jedynym środkiem obrony serwera przed botami jest nagonka graczy i krzyczenie "hi are you bot?". Śmiech.
 

a euro to chyba u ruskich wymienisz za itemy, bo tutaj normalna waluta to adena.

​Widzę, że nie zaglądałeś do menadżera konta i zakładki 'Auction'? Uwielbiam ludzi pokroju 'gówno wiem, ale coś napiszę'.

Podsumowując - jeśli spoilem na 20lvlu nie masz matsów to jesteś pizdą.

​Ja przyzwyczajony jestem do liczenia matsów w tysiącach, ale jeżeli posiadanie 20 animal skin, 40 animal bone i 7 cokes jest dla ciebie równoznaczne z 'posiadaniem matsów' to gratuluję samozaparcia. Chciałbym zobaczyć jak to swoim spoilem pływasz w setkach cbp. 

Share this post


Link to post

To znaczy, że potrzebujesz serv high rate, gdzie spoil leci jak popierdolony. Ta zakładka to gówno - prawda. Ale ja sam z niej nie korzystam - mało tego powiem ci, że nadal się da kupić wszystko za adenę!

20lv 200 varnisha, 250 AB to nie jest zły wynik jak na classica. Taki serv, że trzeba się postarać aby coś zdobyć.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ja się podepnę z pytaniami

 

Jak tu online wygląda średnio, jak bardzo trudno o spot do rarmy, jakie postacie są najbardziej cenne.

 

Jak się sprawują w tej kronice:

warcryer, warlock, prophet ?

Share this post


Link to post

Odradzam jedynie summonerów. Brak shotów dla petów i praktycznie (no może poza elemental summonerem) skazanie na grę solo. Warcryer i prophet? Witani z otwartymi ramionami w każdym pt. Jakie postacie są najbardziej cenne? Chwilowo na serwerze dominują party łuczników i magów, oraz support dla nich. Wybierz cokolwiek z powyższych a na pewno znajdziesz sobie jakies pt/klan. 

Share this post


Link to post

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this